Cviky na ruce na stroji
Bicepsový zdvih jednoruček je naprostý základ

Cvik s velkým množstvím variant provedení. Lze ho provádět ve stoje, v sedě i s několika různými sklony lavičky tak, abyste pokaždé dokázali sval efektivně šokovat a přimět k růstu. Osobně preferuji cvičit biceps v sedě, protože tam jsou menší tendence "podvádět" a pomáhat si. Díky lavičce biceps lépe izolujete a pokud lavičku ještě lehce nakloníte, izolujete velmi efektivně i přední delty, které se jinak zapojují.
Bicepsový zdvih osy zkrátka musíte zařadit

Bicepsový zdvih osy je naprostý základ, který cvičili kulturisté minulých dekád. Úchop osy je na šířku ramen. Čím užší úchop, tím více se cvik soustředí na vnější stranu bicepsu a tudíž záleží na vašich slabinách a přednostech. Po celou dobu pohybu je nutné mít zpevněné tělo, při pohybu činky nahoru vydechujete a s nádechem dolů. Možnou modifikací je použití EZ osy, ta eliminuje zapojení zápěstí, které může spoustu cvičenců u rovné osy omezovat. Zkusit můžete i zdvih rovné osy nadhmatem, který je poměrně náročný na předloktí, ale rozhodně se vyplatí ho vyzkoušet, protože nabízí velký potenciál pro zlepšení a zesílení.
Bicepsový zdvih na Scottově lavici znemožní podvádět

Bicepsový zdvih na Scottově lavici má největší využití převážně v tom, že si můžete vybírat z velkého množství variant a neustále střídat různé osy i jednoručky. Hlavní výhodou tohoto cviku, jehož autorem je vůbec první Mr. Olympia Larry Scott, je maximální izolování bicepsu a naopak minimální možnost zapojení jakýchkoliv jiných svalů. Pro někoho může být tento cvik poměrně náročný na zápěstí a celkově předloktí, což mu jeho provádění znesnadní.
Bicepsový zdvih na kladce pro maximální napumpování

V souvislosti s kladkou se objevují hned dvě možná využití. Tím prvním je klasický zdvih na spodní kladce. Jedná se o cvik, který je ve své podstatě velmi podobný bicepsovému zdvihu, ale velmi dobře izoluje biceps, sníží náročnost cviku na spodní záda a zabrání možnost cheatingu. Druhou možností je pak bicepsový zdvih na za využití protisměrných horních kladek. Postavíte se jednoduše doprostřed protisměrných kladek, do každé ruky jednu uchopíte a snažíte se, aby byly vaše paže vodorovně se zemí. Plynulými pohyby pak přitahujete kladky směrem k hlavě, jako byste chtěli pózovat.